Портал бального танца в Украине

Интернет реклама УБС

Добавить в избранное | Сделать стартовой  

   
[ Статьи ]  

Поиск на портале:


Подменю раздела:


Размещение рекламы на портале

Пополнение счета:


Пополнение счета без комиссии
 

З приводу розвитку бальних танців в Україні (продолжнение)

Втім, є певні спроби виправити цю ситуацію. Скажімо, в СГОСТУ нещодавно ввели нову категорію – „Сеньйори 1” – у якій одному з пари повинно бути більше 30 років. Це, безумовно, свідчить про бажання керівництва дати можливість потанцювати й парам „другого ешелону”. Але навряд чи ця категорія може бути численною. Провокаційний дозвіл на велику різницю у віці – це фактично орієнтація здебільшого на контингент не зовсім молодих уже парубків, які хочуть танцювати з молоденькими панночками. Як правило, спортивної мотивації у таких пар немає. А реально в такій категорії виходять на паркет усього лише 2-4 пари майже сеньйорського віку, де обом партнерам за 30.
  Але тут є одна заковика. За правилами IDSF, категорія „Сеньйори” починається з 35 років, і „Сеньйори-1” – це вік 35-44 роки. Щоб не було розбіжності з міжнародними нормами, нам видається доцільним висунути таку ідею. Категорія „Дорослі” розбивається на дві. Просто „Дорослі” – 19-29 років – і „Дорослі-2” – 30-34 роки за молодшим із партнерів (спортсмени з першої категорії здебільшого не „доживають” до такого спортивного віку, і тут, як правило танцюють зовсім інші люди). Сеньйори мають право танцювати в категорії „Дорослі-2”.
  І ще з приводу категорій. У недалекому минулому була доволі популярною класифікація сеньйорів за середнім віком. Чом би не запровадити й таку категорію? Більше того, цей підхід можна поширити – як доповнення до прийнятих правил – також і на ювеналів із юніорами. У цьому віці хлопці, як правило, ще дрібні, тому пара однолітків часто виглядає доволі кумедно: партнерка вища за партнера мало не на голову. Або в колективі просто немає потрібних однолітків – а танцювати діти хочуть. Отож нерідко трапляється, що один із партнерів на рік-два старший, і пара змушена йти в сильнішу категорію, де їй змагатися важко.
  Отже, для зростання майстерності „незондерських” пар необхідно, по-перше, мати достатню кількість різноманітних класифікаційних змагань усіх рівнів, а по-друге, забезпечити спортивний інтерес змагань – щоб якомога більше місць (у розумних межах) давали залікові очки.
  На цьому тлі більш заохочувальною видається система Ліги танцю України. Змагання кожного класу мають свою вагу, і очки нараховуються відповідно до зайнятого місця (тільки остання пара не отримує очок). Критерієм переходу у вищий клас слугує так звана стабільність якості результату: пара на яких-небудь 5 змаганнях (це можуть бути турніри будь-якого рівня, а не тільки „свого класу”) повинна мати необхідний середній бал. Зводиться до мінімуму „суддівсько-флуктуаційний фактор”: необхідні очки отримує більша кількість пар: наприклад, із п’яти – перші 2, із восьми – перші 2-3, із 12 – перші чотири. Причому „недобрані” очки на одному конкурсі можна компенсувати на наступному. Детальніше враховується кількість суперників: чим їх більше, тим більше отриманих очок за дане місце. Отже, пари заохочуються до участі в різного рівня змаганнях: вони можуть змагатися і в „своєму” класі, і у вищому – очки все одно нараховуються. А це зацікавлює. І додає інтриги.
  Чом би не запровадити цей досвід ширше?
  Крім того, добре було б також мати єдину всеукраїнську базу даних класності – а то виходить, що пара вже має якийсь клас, а йде в іншу організацію і танцює там у нижчому класі. І таке явище не поодиноке. І багато перспективних пар опускають руки і кидають танці – бо знають, що в їхній категорії завжди знайдеться достатня кількість пар вищого рівня, з якими їм іще ранувато змагатися.
  Хотілося б, щоб ті, від кого це залежить, із розумінням поставилися до окреслених проблем. Тут потрібні лише мінімальні організаційні зусилля – а в результаті всі ми тільки виграємо
 

Автор: Максим Вакуленко

 


 
 

 
 
Украинская Баннерная Сеть

Наверх  Сегодня: Наверх

Главная | Соревнования | Статьи | Добавить Вашу статью | Доска объявлений | Книги on-line | Бальная музыка | Форум
Танцевальные клубы | Фотогалерея | Карта портала | О портале / обратная связь | Варианты сотрудничества | Разработка сайтов | Ссылки


Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter. Система Orphus

Copyright © 2004-2011 Портал бального танца в Украине
Разработка и поддержка: Дидык Максим и Шарков Михаил